Praha – Trenčín – Nitra

Praha – Trenčín – Nitra
Arriva Express nabízí první přímé spojení Nitry a Trenčína s Prahou přes Olomouc. V průběhu roku 2017 se spojení bude postupně rozšiřovat až na čtrnáct spojů týdně – dva denně v každém směru.

Pokud jezdíte ze západního Slovenska do Prahy za prací nebo za studiem, máme pro vás lepší alternativu k autobusům. Po 23 letech jsme vrátili dálkové vlaky na mezistátní trať přes Vlárský průsmyk, abyste do cíle dorazili rychleji a bez přestupů.

Usaďte se do širokých pohodlných sedadel a užijte si cestu. Sklopte si stolek, připojte se na rychlou wi-fi a dodělejte na poslední chvíli cokoliv potřebujete. Nebo si vyberte oblíbené čtyřsedačky a celou cestu si povídejte s přáteli. Vaše děti budou nadšeny z naší dětské zóny a kufříku plného her pro zpříjemnění cesty. Jste unaveni? Rezervujte si bezplatně místo v klidové zóně, kde budete mít naprostý klid pro spánek nebo relaxaci u knihy.

Jízdní řád

 

AEx 1043

pátek

AEx 1041

neděle

Praha hl.n. 14:19   8:19
Kolín 15:03 9:03 
Pardubice hl.n. 15:30 9:28
Olomouc hl.n.  16:58  10:58 
Přerov 17:16 11:16
Otrokovice 17:37 11:37
Staré Město u Uherského Hradiště 17:50 11:50
Uherské Hradiště 17:57 11:56–12:05
Uherský Brod 18:15 12:25
Bojkovice-město 18:43 12:43
Slavičín 18:58 12:58
Bylnice 19:13 13:13
Trenčianska Teplá 19:34 13:34
Trenčín 19:40  13:40 
Nové Mesto nad Váhom 20:01 -
Piešťany 20:14 -
Leopoldov 20:24–20:35 -
Hlohovec 20:42 -
Nitra 21:15 
  • AEx 1041 jede v neděli, státní svátky vč. 26. 12., nejede 24. a 25. 12.
  • AEx 1043 jede v pátek a také 1.-2. 4.
 

AEx 1040

sobota

AEx 1042

neděle

Nitra 6:46 -
Hlohovec 7:18 -
Leopoldov 7:24–7:29 -
Pieštany 7:41 -
Nové Mesto nad Váhom 7:52 -
Trenčín 8:10 14:18 
Trenčianska Teplá 8:17 14:25
Bylnice 8:38 14:47
Slavičín 8:52 15:05
Bojkovice-město 9:06 15:20
Uherský Brod 9:26–9:34 15:37
Uherské Hradiště 9:50 15:52
Staré Město u Uherského Hradiště 9:57 15:59
Otrokovice 10:10 16:11
Přerov 10:29 16:29
Olomouc hl.n. 10:45 16:45
Pardubice hl.n. 12:17 18:19
Kolín 12:50 18:52
Praha hl.n. 13:29 19:32
  • AEx 1040 jede v sobotu a 2. 4.
  • AEx 1042 jede v neděli, státní svátky vč. 26. 12., nejede 24. a 25. 12.

Jízdní řád linky Nitra–Praha ke stažení

Víc spojení od dubna 2017

Od soboty 1. dubna 2017 bude AEx 1043 (Praha–Nitra, odjezd 14.19) a AEx 1040 (Nitra–Praha, odjezd 6.46) jezdit denně.

Od pátku 7. dubna 2017 bude AEx 1041 (Praha–Trenčín, odjezd 8.19) a AEx 1042 (Trenčín–Praha, odjezd 14.18) jezdit v pátky, soboty a neděle.

Od dubna zároveň zvyšujeme počet vlaků do Nitry až na 9 spojů týdně:

  • Sobotní spoj AEx 1041 bude z Trenčína prodloužen přes Leopoldov až do Nitry, příjezd 15.14.
  • Sobotní a nedělní spoj AEx 1042 bude vyjíždět až z Nitry ve 12.54.

Jízdenky a rezervace

Cestujte z Prahy do Trenčína za 350 Kč (12,96 €) nebo až do Nitry za 450 Kč (16,67 €) – ušetřete až 50 % oproti standardním mezistátním jízdenkám na železnici. Navíc můžete využít některou z nabízených slev. Třeba držitelé karet ISIC cestují o 10 % levněji a mezi slovenskými městy dokonce až o 25 %.

Ceník jízdenek Praha–Nitra.pdf

Jízdenky zakoupené v e-shopu Arriva nebo u partnerských prodejců zahrnují bezplatnou rezervaci vybraného sedadla, včetně dětské sekce nebo klidové zóny.

Vlak disponuje celkem osmi místy pro jízdní kola. Přepravu jednoho nebo více kol si prosím rezervujte prostřednictvím našeho týmu zákaznické péče.