Přímé komfortní spojení do jižních Čech

Přímé komfortní spojení do jižních Čech
Po letech získal Český Krumlov opět přímé železniční spojení s Prahou. Vlak Arriva Express jezdí v soboty, neděle a o svátcích ráno z Prahy hl.n. přes Tábor do Českých Budějovic, odkud pokračuje dál do Českého Krumlova a Nové Pece na Lipně. Podvečerní návrat do Prahy je ideální pro denní výlet za památkami nebo víkend strávený na Vltavě. Vlaky nabízejí stejný standard jako naše expresní spoje na Slovensko a navazují na turistické autobusové spoje.

Ať už dojíždíte z jižních Čech do Prahy, plánujete víkend na Lipnu, chystáte se vodu nebo jen chcete navštívit památkovou rezervaci UNESCO v Českém Krumlově, využijte přímý vlak Arriva Express z Prahy do Nové Pece. Jezdíme vždy v sobotu, neděli a o svátcích.

V zastávce Černá v Pošumaví ja zajištěn garantovaný přestup na spoje Jihočeského vodáckého autobusu do Frymburku, Vyššího Brodu a Lipna nad Vltavou. Vodácky autobus vás pohodlně doveze do všech důležitých vodáckých destinací, odkud můžete pokračovat po vodě. Jízdenky na speciální turistické autobusové spoje zakoupíte v e-shopu společnosti BUS4U

Jízdní řád

Praha – Český Krumlov – Nová Pec

  AEx 1059
Praha hl.n. 09:02
Tábor 10:22
Veselí nad Lužnicí 10:40
České Budějovice 11:18
Křemže 11:40
Holubov 11:44
Zlatá Koruna 11:53
Český Krumlov 12:02
Kájov 12:10
Hořice na Šumavě 12:24
Černá v Pošumaví 12:45
Horní Planá z. 12:51
Horní Planá 12:55
Nová Pec  13:02

Jede v sobotu, neděli a státní svátky.

Nová Pec – Český Krumlov – Praha

   AEx 1058
Nová Pec 16:56
Horní Planá 17:04
Horní Planá z. 17:07
Černá v Pošumaví 17:12
Hořice na Šumavě 17:35
Kájov 17:48
Český Krumlov 17:59
Zlatá Koruna 18:06
Holubov 18:16
Křemže 18:19
Boršov n. Vltavou 18:32
České Budějovice 18:54
Veselí nad Lužnicí 19:26
Tábor 19:44
Praha hl.n.  21:02

Jede v sobotu, neděli a státní svátky.

Jízdní řád expresní linky Praha – Nová Pec

 

Jízdné a slevy

Cestujte z Prahy do Českých Budějovic za 165 Kč nebo do Českého Krumlova za 200 Kč, pohodlněji než autobusem. Navíc můžete využít některou z nabízených slev. Třeba držitelé karet ISIC cestují o 10 % levněji a dojíždějící studenti ještě výhodněji.

Ceník jízdného Praha – Nová Pec

Vlaky nejsou povinně místenkové, rezervaci místa však doporučujeme. Místenku získáte bezplatně ke každé elektronické jízdence zakoupené na e-shopu nebo u partnerských prodejců.

Vlak disponuje celkem osmi místy pro jízdní kola. Přepravu jednoho nebo více kol si prosím rezervujte prostřednictvím našeho týmu zákaznické péče. Poplatek za přepravu kola ve výši 25 Kč zaplatíte stevardovi přímo ve vlaku.